x
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepet Toplamı
0.00 ₺
Sepete Git Hemen Al
Alışverişe Devam Et
bankalar

Etiket / Sticker

10 Ürün
100 Adet
180.00 ₺
100 Adet
504.00 ₺
100 Adet
201.60 ₺
100 Adet
201.60 ₺
100 Adet
201.60 ₺
100 Adet
201.60 ₺
100 Adet
201.60 ₺
250 Adet
480.00 ₺
50 Adet
600.00 ₺
100 Adet
142.56 ₺

Çeşitli Etiket Baskıları Hakkında

Kuşe etiket, kâğıt bazlı olup parlak, pürüzsüz yüzeye sahip yapışkanlı etikettir. Kâğıt bazlı olmasından dolayı neme, suya, ısıya ve dış ortama dayanıklılık oranı azdır. Diğer kâğıt bazlı etiketlere nazaran Kuşe etikette, baskı sırasında termal transfer dediğimiz ribon (Ribon) yardımı ile baskı alınır. Bu sayede diğer kâğıt bazlı etiketlere göre baskı kalitesi daha iyi ve alınan baskının kalıcılığı daha uzun süredir. İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye 'ye etiket baskı hizmetinde öncü firma olduğumuzu belirtmek isteriz. Prensabasim.com olarak  sticker baskı ürünlerinizi online olarak hazır şablonlarımızı da kullanarak etiket siparişi oluşturabilirsiniz. Kaliteli etiketçi denildiğinde istanbul ve Türkiye 'de akla gelen prensabasim.com. Online baskı panellerimizde opak etiket fiyatlarını hesaplayabilir dilerseniz kuşe etiket olarak da baskı talebi oluşturabilirsiniz. Ayrıca özel kesimli sticker talepleriniz varsa şablonlarımızın dışında olduğunu varsayarak bizlere whatsapp butonu üzerinden talep oluşturabilir siparişinizi verebilirsiniz. Prensabasim.com her zaman yanınızda. 

Kuşe Etiket Baskı Süreci Nasıldır?

Kuşe etikete, yukarıda da bahsettiğimiz gibi ribon yardımıyla baskı alınır. Wax ve Wax-Resin türündeki ribonlar ile kuşe etikete baskı alabilirsiniz. Ribon’un türünü öğrendikten sonra dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta ise dışarıdan ucuz, yan sanayi, Çin malı gibi ribonlardan kaçınmanız olacaktır. Beyaz Barkod Etiket olarak sizlere A kalite ribonlar sunmaktayız. Termal etiketlerde kafa bölümünde olan ısıyla baskı alma olayı kuşe etiketler için geçerli değildir. Zaten Kuşe etiketin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi demiş olduğumuz gibi kâğıt türü etiketlerde, hem Kuşe etiketin kalitesi hem de ribon yardımıyla baskı alınması, baskı kalitesini zirveye taşımaktır.
 

Kuşe Etiket Raf Ömrü Nedir?

Kuşe etiketin raf ömrü, diğer kâğıt bazlı etiketlere göre çok daha uzundur. Bütün kâğıt bazlı etiketler için geçerli olan, uygun ortamda sakladığınız sürece diğer türlere göre kuşe etiketinizi yıllarca bekletebilirsiniz. Ancak kullanacağınız olan kuşe etiketi hemen yapıştıracaksanız, kuşe etiketin bir yüzeye yapıştıktan sonraki ömrü 3-5 yıl aralığındadır.
 

KUŞE ETİKET'İN KULLANIM ALANLARI

 
Ürün Bilgi Etiketi
Tekstil
Gıda Sektörü
Otomotiv
Yedek Parça
Dosyalama (Arşivleme)
Bilişim Sektörü


OPAK ETİKET

Opak, kelime anlamı olarak şeffaf olmayan, ışığı geçirmeyen anlamına gelmektedir. Bununla beraber, ışığı yansıtmayan, parlama yapmayan cisimler, boyalar için de opak sıfatı kullanılmaktadır. Parlamanın rahatsız edebileceği zeminlerde genel olarak opak kaplamalar veya boyalar kullanılarak insan gözünün daha rahat etmesi ve güvenliğin arttırılmasına özen gösterilir.
 
Etiket, Fransızca bir kelime olup, belirli bir sınıf, toplum veya grup için uygun görülen davranışlar ve etik kodları tanımlamaktadır. Adabı-ı muaşeret (görgü kuralları) etiket içinde yer almaktadır. Fransa’nın sanata ve sanatçılara olan desteği ile tanınan, son krallarından 14.Louis zamanında Varsay Sarayına ziyarete gelen her misafire, sarayda göstermeleri gereken davranışları hatırlatan birer “etiket kartı” verilirdi. Zaman içerisinde bu kartların ismi farklı anlamlarda kullanılmaya başlandı ve günümüzde kullanılan anlamıyla ilk kez 1880’lerin sonunda literatürde kendisine yer bulmaya başladı.
Etiketler, birbirinden ayıramadığımız veya ne olduğunu ne konduğunu unuttuğumuz şişe, kutu, çekmece gibi nesneleri işaretlemek için mükemmeldirler. Eski zamanlarda bir parça kâğıt veya kumaş parçasının söz konusu eşya üzerine yapıştırılmasıyla yapılan etiketler, günümüzde çok daha teknolojik bir yaklaşımda, çok daha büyük ölçülerde üretilebilmektedir.
 

OPAK ETİKET HAKKINDA BİLGİLER

Opak etiket nedir? Opak etiket kâğıt üzerine bir tür sağlığa zararlı olmayan plastik olan polipropilen kaplanarak üretilen ve ihtiyaca göre değişen türde yapıştırıcı ile termal kâğıda yerleştirilen bir etiket türüdür.
Piyasada bazen “plastik etiket” olarak adlandırılsa da bu hatalı bir tanımdır. Zira kullanılan malzemenin büyük kısmı yine kâğıttır. Opak etiket özellikleri birçok açıdan diğer etiket türleriyle aynı olmakla beraber, dayanıklılık konusunda ayrılır. Opak polipropilen etiket kalınlığı standart olarak 60-90 mikron aralığında değişmektedir.
PP opak etiket üretiminde kullanılan yapıştırıcılar daha zayıf olan ve çıkartılıp tekrar yapıştırıcılar ve bir kere yapıştırıldığı zaman yerine sabitlenen yapıştırıcılar olarak ikiye ayrılır. Bu yapıştırıcılar piyasada genel olarak Akrilik Tutkal ve Hotmelt Tutkal olarak anılırlar ve opak etiket baskısı üzerinde bir etkileri bulunmaz.
 

OPAK ETİKETE NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR?


Opak etiket kullanımıher yerde görülebilmektedir. Opak etiket kâğıdı, etiket olarak kullanılmak için diğer alternatiflerden daha başarılıdır, zira içerdiği polipropilen ile hem dış etmenlere hem de mekanik kuvvetlere karşı, yırtılma gibi, daha kuvvetlidirler. Bu da onların uzun ömürlü kullanım için daha uygun olmalarını sağlar.
Özellikle uzun süre raflarda bekleme olasılığı olan, marketlerde satılan ürünlerde opak etiketler tercih edilmektedir. Bu etiketler diriliklerini daha uzun süre korumakta, ürünlerin albenisini korumalarına yardımcı olmaktadır.
Bunun yanında ışığı yansıtmamaları, kolay leke tutmamaları da arka plan olarak kullanılabilme, eski, gözükmesi istenmeyen etiket ve markaların kapatılması konularında kullanılmasını sağlamaktadır. Bunun yanında yapılan baskı hatalarının kapatılması, markalı zarflarda markaların kapatılarak başka amaçlarla tekrar kullanılabilmesine de olanak sağlar.

OPAK ETİKET HANGİ ŞEKİL VE BOYUTLARDA BASILABİLİR?

Opak etiket baskı için kullanılacak kâğıt rulosunun genişliği basılacak opak etiket kâğıdı boyutu için teorik olarak tek limittir. Baskı için kullanılan rulolar yüz metreden fazla uzunluğa sahiptir ancak genişlikleri gelende 100-160 cm civarındadır. Bundan dolayı normal kullanım amacıyla istenilen her ölçüde etiket baskısı yapılabilmesi mümkündür. Büyük etiket baskıları için müşteri hizmetlerimizle görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Opak etiketler istenilen şekil ve görseller kullanılarak basılabilmektedir. Yüksek teknolojili kesme makineleri basılan bölümü, müşterinin istediği biçimde, yuvarlak, kare, dikdörtgen, elips, üçgen veya müşterilerimizin istediği diğer şekillerde kesebilmektedir. Baskı sırasında dikkat edilmesi gereken bir nokta, genellikle monitörde görünen renkler ile baskının birbirini tutmamasıdır. Buna monitörlerin farklı kullanıcı ayarlar ve özellikleri ile bilgisayarların farklı renk uzayı ayarları kullanması sebep olmaktadır. Bu gibi durumların engellenmesi için özellikle çok renkli baskılardan önce müşteri temsilcilerimiz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.
Opak etiket baskı makinesi alarak piyasada standart ölçülerde satılan etiketleri kullanarak siz de etiketlerinizi evinizde veya iş yerinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kullanımı çok kolay olan bu makineler bilgisayara bağlanarak istediğiniz tasarımı kullanacağınız etiket kâğıdının üzerinde istenildiği gibi konumlandırılmasına ve bastırılmasına izin vermektedir. Bu makinelerin fiyatları renkli baskı yapıp yapamamalarına göre, hızlarına ve destekledikleri etiket ölçülerine değişmekle beraber, uygun opak etiket fiyatları ile stokları çok hareketli ve fiyatları sürekli değişen veya barkodları olmayan ürünler satan işletmeler için ideal çözümlerdir.
 

OPAK ETİKET NERELERDE KULLANILIR?

Dayanıklılığı ve farklı yapışkan seçenekleri ile dikkat çeken opak etiketler, özellikle Hotmelt olarak tabir edilen sabit (permanent) yapışkanlı çeşitleriyle birçok alanda kendisine kolayca yer bulmuştur.
Bunları;
Yönlendirme ve İş Sağlığı Güvenliği amacıyla kullanılan zemin etiketi,
Cam etiketi,
Metal ambalaj etiketi
Barkod etiketi,
Hatırlatma amaçlı etiketler,
İsim etiketi,
Plastik ambalaj etiketi,
Hataların veya görünmesi istenmeyen yazı ve barkodların kapatılması için,
Raf, çekmece gibi bölmelerin işaretlenmesi için olarak sıralayabiliriz.
Özellikle mekanik dayanımı yüksek olan opak etiketler, ıslanma, yırtılma ve aşınmalara karşı olan dirençleriyle açık alan ve yer kullanımına en uygun etiketler olarak dikkat çekmektedir.
 
Şeffaf Etiket Nedir?

 
Şeffaf etiketham maddesi plastik bazlı olan, dış ortama uyumlu, suya, neme, ısıya karşı dayanıklı olan etiket çeşitlerimizden olmaktadır. Işık, su ve neme dayanıklı olması dış ortamlarda kullanılması da oldukça avantajlıdır. Şeffaf etiket baskı alırken ribbon adında siyah karbon şerit kullanılır.
Bu çeşitlikteki etiketler birçok kozmetik alanında sıklıkla tercih edilmektedir. Etiketler kullanım alanlarına göre farklılık göstermekte olup her sektörün veya iş kollarına göre kullanılan etiketlerin özel bir adı ve tanımları mevcuttur.
Şeffaf etiket sticker baskı uzun süre kullanım sağlayacağınız şeffaf görünümü ile dayanıklı olan en çok tercih edilen etiket çeşitlerindendir. Şeffaf etiket, etiket yüzeyinin şeffaf olması yüzeyin gözüküyor olması özelliklerine sahiptir. Bulunduğu yüzeyin altını göstermesi birçok alanda tercih edilme sebebidir.
Özellikle Kozmetik ürünlerinde alttaki ürün bilgisini göstermesi sebebi olarak özellikle tercih edilir. Şeffaf etiket sticker baskı ayrıca koruyucu görevi de görmektedir. Fazla kullanılan ürünlerin deformasyon görmemesi yüzeylerin yıpranmaması için koruma amaçlı birçok sektörde tercih edilmektedir.
Şeffaf etiket günümüzde her iş kolunda üretim, satış, pazarlama, promosyon, imalat, mal sayımı, depolar olsun ürünler ile ilgili önemli uyarı ve bilgiler içeren materyaller olarak kullanılmaktadır. Birçoğumuz yılsonlarında şirketlerde mal sayımları, fabrikadaki tüm malzemelerin sayıma uygun olarak düzenlenmesini sağlar.
 

Şeffaf Etiketin İhtiyaç Alanları

Günümüz teknolojisi ile etiketlerin çok çeşitli olmalarının nedeni her iş kolunda etiket ve etiketlemeye ihtiyaç duyulmasıdır. Şeffaf etiket nedir sorusu yukarıda da anlatıldığı üzere firmanın yapmış olduğu sektöre göre etiket seçimi yapmasıdır.
Birçok ürün çeşitliliği ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Firmaların ihtiyaçlarını gidermek dilediğiniz ürün çeşitliliğini bulmak hangi etiketin firmanız bünyesinde kullanılacak ürün olduğunu bulmak birlikte çalışmalar yapılabilir. Şeffaf etiket hangi sektör olursa olsun fark etmeksizin kendi bünyelerinde ürün ve hizmetlerin en iyi şekilde tanıtılması adına etiket kullanımı son derece önemlidir.
 

Cam Etiketi Nedir?

Cam ve benzeri düz yüzeylere yapıştırılmak ve gerektiğinde sökülmek üzere üretilen etiket türüdür. Cam etiketi; Nonperm tutkallı etiketlik kâğıttan üretilirler. 
Cam etiketleri yapıştırıldığı yüzeyden sökülmek istendiğinde iz bırakmadan sökülebilmektedir.
Cam yüzeyinden etiketin sökülmesi istenmiyorsa akrilik tutkallı etiket tercih edilmelidir. Etiket ürün üzerinde uzun süre kalacak ve dış oram şartları görecekse plastik bazlı etiketler tercih edilmektedir.
Nonperm Yapışkanlı (İz bırakmadan Sökülebilir) Etiket Türleri
Kuşe Nonperm Etiket
PP Opak Nonperm Etiket
Termal Nonperm Etiket
Lamine Termal Nonperm Etiket